Zvyky, ktoré je dobré si osvojiť pre zdravú pleť

Krása rovná sa zdravie a naopak, tak to vždy bolo a vždy aj bude. Vek nie je až tak podstatný ako to, v akej nálade a telesnej zdatnosti sa nachádzate.

Viete čo je pri starostlivosti najdôležitejšie? Vybudovať si pevnú a nenásilnú rutinu. Urobiť zo starostlivosti zvyk, ktorý vás neobťažuje. Zdravá koža je celoživotný proces, nie iba chvíľkové nakopnutie a dočasná motivácia.

Dajte tomu čas

Okamžité zákroky sú pri starostlivosti nereálne. Ak sa niečo deje, vaše protiopatrenia zaberú až po určitom čase. Základom zdravia je vždy strava. Často sa odporúča jesť zeleninu ako uhorky, repa, avokádo, brokolica a pod.

Určite ste si už všimli, že táto zelenina obsahuje veľa vody – pretože hydratácia pleti je tiež mimoriadne dôležitý bod. Suchá pokožka sa deformuje, stráca svoju kvalitu a je náchylnejšia na ochorenia. Najmä v zime sa nám veľmi ľahko vysúša tvár či ruky. To znamená, že si sledujte aj pitný režim. Zmena nápojov môže ovplyvniť prekysličenie pokožky a veľa vitamínov pomáha krásnemu vzhľadu pokožky. Alkohol a sladké nápoje majú naopak dosť negatívne účinky.

Pri hydratácii ostaňme. Možno poznáte množstvo hydratačných krémov, olejov a mliek. Zvlhčovať pleť sa odporúča najmä po sprche a pred spaním. Je dobré vyhýbať sa ťažkým aromatickým krémom, ktoré vás zaujmú iba reklamou a vôňou. Krém by vás nemal dráždiť a je dobré sa držať jednej osvedčenej značky. Príšné menenie produktov, skúšanie a testovanie môže byť škodlivé samo o sebe.

Správna hygiena alebo dokonca čistenie, cleansing, majú tiež nezastupiteľné miesto. Pretože baktérie na koži môžu znamenať niekedy pohromu. Pravda, koža sa im bráni, ale nezískava tým atraktívny vzhľad.

Prejsť dňom bez komplikácií

Vyhýbajte sa priamemu slnku a v lete sa nepohybujte bez opaľovacieho krému. Pri slnku ale ochrana nekončí – kožu namáha vietor, pot, mechanické pohyby, chlad. Je dobré sledovať aj vlhkosť alebo teplotu v priestoroch kde sa pohybujete. Šialene vytočené klimatizácie vám môžu škodiť.

Doprajte si kvalitný spánok a kvalitný oddych. Následky ponocovania a bujarej párty vidíte na sebe živo hneď ráno Život v strese sa vám odráža na tvári – pretože stres ovplyvňuje prakticky všetku chémiu v tele. Strhanosť nezakryjete makeupom.

Určite riešite aj holenie. Ak tento úkon prevádzkujete veľmi často (a hladké telo sa dnes považuje za krásne), tak svoju pokožku aj často namáhate. Po holení je treba kožu ošetriť. Alebo môžete pouvažovať o permanentnom odstránení chĺpkov – napríklad diódový laser je veľmi moderný, bezpečný a bezbolestný.

Jeden zo zlozvykov je líčiť sa – ale už sa potom neodličovať. Malo by to byť samozrejmé ako umývanie zubov. Makup je biochémia a vaša tvár si zaslúži istý čas oddychovať. Veď ju môžu ovplyvniť aj také veci ako príliš málo praté obliečky, alebo príliš časté dotyky tváre špinavými prstami.

Pridaj komentár