olej

Zbavte sa zdravotných problémov vďaka prírode

To, že prírodné produkty prospievajú nášmu zdraviu viac ako výrobky obsahujúce chemikálie je už dávno známe. Niektoré prírodné zázraky vám ale dokážu uľaviť aj pri vážnejších či menej vážnych zdravotných ťažkostiach bez toho, aby zbytočne zaťažovali organizmus.

Prírodné oleje

Za studena lisované oleje prírodné oleje sú skvelé ak chcete jemnú a zdravú pokožku. Aj keď kokosový či arganový olej sú veľmi obľúbené a považujú sa za zázrak, existujú aj iné užitočné plody. Napríklad taký tekvicový olej použitie by ste asi hľadali skôr v kuchyni, pretože sa môže používať do šalátov a studenej kuchyne. Použitie tekvicového oleja je ale všestrannejšie. Je bohatý na zinok a prospieva vlasom, pokožke a nechtom. Môžete ho teda nanášať na suchú pleť alebo pokožku s ekzémom, vmasírovať ho do nechtov alebo vlasov.

Propolis proti bolesti aj zápalom

Včely sú vzácne nie len preto, že vďaka nim máme zdravý med. Rovnako liečivý je aj propolis, resp. propolisové kvapky použitie, ktoré majú anestetické aj antibiotické účinky, zlepšujú imunitu, bojujú proti plesniam a fungujú aj ako dezinfekcia, pričom urýchľujú hojenie. Použitie propolisových kvapiek je rôzne a závisí od ťažkostí, ktoré máte. Užívať ich môžete vnútorne pri horúčke alebo vysokom tlaku, pri nachladnutí ich môžete použiť na kloktanie s vodou alebo nimi potrieť ranu či odreninu.

Bio kozmetika

Ak máje citlivú pleť so sklonom k alergickým reakciám, zrejme sa držíte prírodnej bio kozmetiky. V takejto kozmetike sa nachádzajú iba prírodné zložky a žiadne chemikálie. Šanca, že podráždi vašu pokožku je v podstate nulová. Bio kozmetika je síce drahšia ako „klasická“, ale podstatne kvalitnejšia a netestuje sa na zvieratách. Keďže prírodná kozmetika je menej agresívna, trvá o niečo dlhšie kým sa dostaví výsledok, ktorý je ale trvácnejší.

Pridaj komentár