Zázvor ako povzbudzovač imunity

Aromatický, korenistý a ostrý. Taký je zázvor, ktorý dodáva šmrnc mnohým jedlám. Pochádza z juhovýchodnej Ázie, kde ľudia už po tisícročia s radosťou využívajú túto pikantnú bylinu vo svojej kuchyni. Zázvor bol spomenutý už v starovekých čínskych, indických a blízkovýchodných spisoch a bol cenený pre svoje aromatické, kulinárske a liečivé vlastnosti.

Potom ako starí Rimania začali pred 2000 rokmi dovážať zázvor z Číny, jeho popularita sa v Európe sústredila na oblasť Stredozemného mora. V stredoveku sa jeho používanie rozšírilo do celého sveta. Aj napriek tomu, že zázvor bol veľmi drahý, pretože sa musel dovážať až z Ázie, bol oň veľký záujem.

Chudnutie vďaka zázvoru

Tento nápoj je úžasný. Pomôže Vám schudnúť omnoho rýchlejšie a zároveň zlepší a posilní Váš imunitný systém. Hlavnú zložku v tomto nápoji tvorí zázvor. Koreň zázvoru je pravdepodobne jedna z najzdravších potravín na svete. Obsahuje vysoký obsah zdravých živín a môže poskytnúť mnoho zdravotných výhod. Mnoho ľudí, ktorí sa pokúšajú schudnúť rýchlo, by mali vyskúšať tento zázračný koreň, pretože zázvor je veľmi užitočný a efektívny pri spaľovaní tukov a výrazne urýchľuje proces chudnutia. Najlepšia vec na tomto koreni je, že zázvor vytvára pocit plnosti. Takže potom ako skonzumujete zázvor, nebudete mať chuť na sladké ani slané občerstvenie.

Na prípravu stačí len postupovať podľa nasledujúcich pokynov. Dajte zohriať 1,5 liter vody. Pridajte do nej nakrájaný zázvor (5 cm koreň ). Túto zmes by ste mali piť každá deň po dobu 6 mesiacov. Výsledkom sa budete skutočne diviť. Budete chudnúť rýchlejšie a Váš imunitný systém bude silnejší ako hocikedy predtým – bude bojovať proti všetkým infekciám a vírusom v organizme.

zazvor2

Imunitný systém

Zázvor napomáha k zdravému poteniu, ktoré je často užitočné pri odstránení chrípky a prechladnutia. Zdravé potenie pomáha pri detoxikácii Vášho tela a zároveň pomáha v boji proti infekcii.

Protizápalové účinky

Zázvor obsahuje veľmi silné protizápalové látky. Štúdie ukázali že vďaka týmto látkam, ľudia trpiaci osteoartritídou alebo reumatoidnou artritídou dosiahli zníženie bolesti a zlepšenie ich schopnosti pohybu a orientácie potom, ako začali konzumovať zázvor.

Zmierňuje príznaky artritídy ( znižuje bolesť svalov a pomáha pri problémoch s kosťami),zlepšuje imunitný systém, pomáha pri nevoľnosti, hemoroidoch, kŕčoch, migrénach ( odstraňuje bolesti hlavy), zmierňuje kašeľ, hnačky (pomáha pri všetkých funkciách trávenia), plynatosť, zápchu, odstraňuje problémy s pomalou cirkuláciou (zlepší krvný obeh a bráni tvorbe krvných zrazenín), zmierňuje srdcové ťažkosti, menštruačné kŕče, znižuje hladinu krvného cukru, znižuje zlý ( LDL) cholesterol, odstráni všetky toxíny z ľudského tela, spomaľuje a zastavuje rast rakovinových buniek a je veľkým pomocníkom pri mnohých ďalších zdravotných problémoch.

Tip:
Poznáte mladý zelený jačmeň ? Vynikajúci bio produkt na zlepšenie imunity.

Pridaj komentár