ostrava

Zážitky z pracovnej cesty v Ostrave

Ostrava je tretím najväčším mestom v Českej republike. S nálezom čierneho uhlia sa rozvinul v Ostrave hutnícky priemysel. Veľké huty dostali názov Vítkovice a stali sa oceľovým srdcom Európy. No nie len huty tu máte možnosť vidieť, ale aj krásnu prírodu. Množstvo prírodných a oku lahodiacich lokalít je toho dôkazom. Zážitky z pracovnej cesty plnej prekvapení, ktorú si som si vychutnala aj vďaka výhodam ktoré poskytuje náš zamestnávateľ (ubytovanie zadarmo, stravné služobná cesta, vstupenky do múzea) vám rada opíšem v nasledujúcich vetách. Čo teda stojí za to v Ostrave?

ostrava recenzia

Turisti si môžu pozrieť Polanský les a Polanskú nivu, chránenú prírodnú oblasť Podří so žulovými balvanmi, pohoria Jeseníky a Beskydy s množstvom vzácnych druhov rastlín, chránených živočíchov a  spevavého vtáctva. Atrakciou mesta je hutnícke múzeum, ktoré ponúka turistom expozície banskej ťažby. Ostrava je bohatá aj na kultúrne podujatia.

Milovníci kultúry majú k dispozícii štyri divadlá spomedzi ktorých si každý vyberie to obľúbené. Každý rok sa tu koná letný hudobný festival, ktorý víta návštevníkov z rôznych kútov Európy. Pre nadšencov sakrálnych stavieb budú pastvou pre oči kostoly. Nachádza sa tu ich hneď niekoľko. Novopostavený kostol Panny Márie kráľovnej posvätného ruženca, kostol Nanebovzatej Panny Márie, kostol Nepoškvrneného počatia Panny Márie, kostol svätej Anny,  kostol svätého Jozefa a kostol sv. Václava, ktorý bol podrobený rozsiahlej rekonštrukcii od roku 1997 do roku 2004.

V roku 1998 sa našla pri rekonštrukcii kostola ľudská kostra. Zvláštnosťou však nebola ani tak samotná kostra ako nález v jej ústach. Našli sa tam tri kovové mince a nie len to, ale aj hruď mala zaťaženú veľkou keramickou doskou. Známy historici majú však obavy a so strachom hovoria o možnosti vzniku upíra z tohto tela. Tieto obavy však nie sú potvrdené a vy sa nemusíte ničoho báť. Ak sa vyberiete do Ostravy s deťmi, určite nezabudnite navštíviť miestnu ZOO. Budete tu vidieť veľa exotických zvierat, pekné expozície tuleňov a tučniakov, výbeh tigrov a iné zaujímavosti zo sveta zvierat.

ostrava mesto

Dominantou Ostravy je Čez Ostrava Aréna. V roku 2004 sa tu dokonca konali Majstrovstva sveta v ľadovom hokeji. Ostrava ponúka svojím návštevníkom naozaj veľa možností nie len pre oddych ale aj zábavu. Je na každom, či sa rozhodne a príde si pozrieť mesto na vlastné oči a dozvie sa oveľa viac. My sme si to aj vďaka benefitom z práce pekné užili s priateľom, stravné pri zahraničnej pracovnej ceste ako aj vstupenky zadarmo boli výborným bonusom. Ostravu každému doporučujem, je to prekrásne mesto a nieje vôbec ďaleko od našich hraníc.

Pridaj komentár