Správna vôňa parfému pre ženy podčiarkuje jej ženskosť

Podľa výsledkov novembrového prieskumu portálu zameraného na ženy sa mužom páčia hlboké a prenikavé parfémy žien. Víťazom sa stal Shalimar Guerlain. Jeho obľúbenosť v našich končinách potvrdzuje výber na stránkach NakupnaPoradna.sk, kde sa tento parfém umiestnil vo výbere pre najlepšie parfémy pre ženy. Vôňa je zaujímava aj svojou históriou, ktorá je opradená legendou.

Parfum Shalimar Guerlainvznikol na základe legendy o láske medzi panovníkom Shah Jahan a jeho ženou Mumtaz Mahal, ktorej dal po smrti postaviť rozprávkový Taj Mahal. Láska sa pretavila do citrusovo-drevitého balzamu, ktorý pôsobí horúco a luxusne. Medzi ďalšie obľúbené vône podľa zahraničných stránok patria do popredia aj nasledujúce vône.  Vôňa Black Orchid – Tom Ford je korenistý parfum, ktorý pôsobí mysticky a jedinečne.  Parfum Hypnotic Poison pôsobí vyzývavo a sexi.  Na trhu sú aj dlhodobo obľúbené klasické vône. Coco Mademoiselle od Chanel bol inšpirovaný silnou ženou Coco Chanel.

Angel Thierry Mugler s vanilkovo orientálnou vôňou učarovala aj nám. Výnimočná Alien Thierry Mugler kombinuje 3 ingrediencie – indický jazmín, kašmírové drevo a horúci jantár. Je to jedinečný a nevšedný parfum, určený pre záhadnú a nepredvídateľnú ženu. Black Opium od YSL je kombinuje akcenty kávy, vhodná je najmä na večernú príležitosť. Poison od Christian Dior je na trhu od roku 1985. Ide o sladkú, jemne drevitú a kvetinovú vôňu.  Klasický Chanel no. 5 od Chanel nestráca na obľube.

Pridaj komentár