Rybičky Garra rufa v salóne? S trpezlivosťou a správnymi radami ide všetko!

Na dovolenke v Grécku som sa prvýkrát stretla s úžasnými malými rybičkami, ktoré nahrádzajú ruky pedikérok, odstraňujú tvrdú kožu na chodidlách a pomáhajú s rôznymi kožnými problémami. Okolo akvárií s rybičkami Garra rufa som najskôr zvedavo chodila a okukovala iných klientov, ktorí si procedúru očividne užívali. Nedalo mi to a musela som ich vyskúšať tiež.

Prvé dojmy z rybičiek Garra rufa

Aby som pravdu povedala, netušila som, čo mám očakávať. Klienti predo mnou vyzerali spokojne, až nad mieru, ale predsa len, aké to je, nechať sa oždibovať rybičkami?

Je to prekvapivo veľmi príjemné, praktické a návykové. Počas dovolenky som absolvovala túto procedúru hneď niekoľkokrát, aby som si vyskúšala účinky rybičiek Garra rufa dostatočne. Postupne som si ich zamilovala a v mojej hlave sa začal rodiť plán.

Rybičky do môjho salónu? Prečo nie!

Starostlivosť rybičiek Garra rufa sa mi natoľko zapáčila, že som po nej zatúžila aj doma. Čo viac! Rozhodla som sa, že tento netradičný zážitok sprostredkujem aj svojim klientom v salóne. A tak som začala vyhľadávať informácie o rybičkách Garra rufa, hľadala som chovateľa, zháňala akvária a techniku na ich správny chod.

Samozrejme, najskôr som vyskúšala rybičky a starostlivosť o ne na svojej maličkosti. Budú pracovať tak usilovne, ako ich malé kolegyne v Grécku?

Ukázalo sa, že moja neistota bola opodstatnená. Najprv som si zaobstarala 30 rybičiek priamo od chovateľa, aby som sa naučila správne sa o ne starať. Prvý týždeň prebehol ešte v pokoji. Rybičky síce kožu na mojich nohách príliš usilovne „neoždibovali“, ale hovorila som si, že sa to časom zlepší. Po pár dňoch mi dve rybky zahynuli, takže mi bolo jasné, že niekde robím chybu.

Očakávané zlepšenie sa však nekonalo. V ďalších týždňoch hynuli ďalšie rybky, až mi ich nakoniec v akváriu zostalo len sedem. Navyše na skle akvária sa začali robiť nepríjemné povlaky, ktoré spôsobovali riasy. To som ale zistila až neskôr.

Nevzdať sa po prvom neúspechu!

Vedela som, že takto rybičky svojim klientom ponúknuť nemôžem. Nielenže nepracovali, ako mali, ale navyše som si nevedela rady so starostlivosťou o ne. Nevzdala som sa a pátrala ďalej. Zisťovala som ďalšie a ďalšie informácie o rybičkách Garra rufa, až som narazila na stránku dermaquarium.eu, ktorá sa rybičkám venuje. Táto firma mi skutočne pomohla.

Poradili mi, ako sa o rybičky starať, ako ich správne kŕmiť, aby prospievali a zároveň dobre slúžili mojim klientom v salóne. Zistila som, že vlastniť skutočne zdravé, čulé a užitočné rybičky Garra rufa nie je tak zložité, ako sa na prvý pohľad zdalo. Stačí len nájsť správneho a zodpovedného dodávateľa, ktorý vám pomôže s rozjazdom.

Rybičky mám v salóne už cez dva mesiace. Všetky sú zdravé, čulé a kypia životom. Nádrž aj voda v nej je čistá, rybičky ani klientov neobťažuje žiadna riasa, ani iné znečistenie. Spokojné sú nielen rybky, ale aj moji klienti a samozrejme ja sama. Práca v salóne ma teraz teší viac, ako predtým a som šťastná, že som sa nevzdala hneď pri prvom neúspechu.

A klienti? Tí si rybičky Garra rufa aj môj salón chvália, odporúčajú ho ďalej a radi sa ku mne vracajú. A to je tá najväčšia odmena!

Pridaj komentár