Odvlhčovače vzduchu naozaj fungujú a pomáhajú

Trpieť zvýšenú vlhkosť v byte alebo v dome je pre zdravie veľmi nebezpečné. Veľa ľudí však s vlhkosťou celé roky nerobí nič a začnú konať až v momente, keď sa im na stenách tvoria plesne. Riešenie s vlhkosťou má po ruke každý z vás v podobe odvlhčovačov, ktoré naozaj pomáhajú.

Myslite predovšetkým na prevenciu

Vlhkosť a plesne nie sú len estetickým problémom. V niektorých prípadoch dokážu plesne vyvolať mnohé zdravotné komplikácie. Nenechávajte preto boj s vlhkosťou dôjsť až do stavu SOS. V boji proti vlhkosti a plesni v interiéroch je dôležité venovať pozornosť prevencii. Čo presne prevencia znamená? Mnohí z vás si iste myslia, že stačí pravidelne vetrať a vlhkosť nebude mať vo vašom príbytku šancu. Bohužiaľ tak jednoduché to nie je. Samozrejme, že vetraním nič nepokazíte. Vetranie je nutné nielen kvôli vlhkosti, ale tiež kvôli príliš suchému vzduchu alebo prachu.

Veľkými pomocníkmi v prevencii sú mikroventilácia zabudovaná v oknách alebo rekuperačné jednotky. Snažte sa v interiéri eliminovať všetky činnosti, ktoré šíreniu plesní napomáhajú. V kuchyni pri varení vždy využívajte digestor, v kúpeľni odvetrávanie, nevešajte bielizeň na radiátory v izbách a škodiť môže dokonca aj priveľa rastlín, ktoré často zalievate. Ak sa vám zdá, že sa napriek všetkým opatreniam vlhkosť vo vašom dome zvyšuje, kúpte si odvlhčovače vzduchu.

Investícia do odvlhčovača vzduchu sa vyplatí

Domáce sušiče a odvlhčovače vzduchu si nevyžadujú veľkú investíciu, ale reálne vám pomôžu znížiť vlhkosť vo vašom dome. Nemusíte sa báť, že by vám v domácnosti prekážali alebo narúšali dizajn interiéru. Práve naopak. Odvlhčovače vzduchumajú moderný dizajn a veľmi tichú prevádzku. Niektoré modely odvlhčovačov sú veľmi kompaktné a dajú sa skryť naozaj kamkoľvek. Odvlhčovač vám pomôže nielen s vlhkosťou, ale tiež odstráni nežiaduci prach a nečistoty nachádzajúce sa vo vzduchu.

Výkonnejšie modely dokonca môžete použiť na vysušenie stien po havárii alebo po čerstvom nafarbení. Možno vás zaujíma tiež to, ako dokáže taký malý prístroj sušiť a čistiť vzduch. Je to vďaka rôznym filtrom zabudovaným do vnútra prístroja. Tieto filtre zachytia vo vzduchu vlhkosť, ale tiež prach a mikroorganizmy. Kondenzát, ktorý sa pri filtrovaní vzduchu vytvorí, sa odvádza do vstavanej nádobky. Ovládanie odvlhčovačov vzduchu je intuitívne a ich údržba vám zaberie zopár sekúnd.

Pridaj komentár