Masívny nábytok v luxusnom šate

Domov je pre niekoho oázou pokoja, útočiskom či miestom, ktoré by malo vyrážať dych svojou krásou zakaždým, keď prekročí prah. Jedinečnosť je preto veľakrát spätá s precíznosťou, brilantnou kombináciu materiálov a farieb, dokonalosťou spracovania a použitých materiálov, ktoré sa najviac odrazia práve na nábytku. Jedným slovom – ide o luxus, ktorý si vo svojom živote zaslúži každý.

Masív v interiéri

Pre mnohých ľudí pôsobí masív príliš obyčajným, bežným dojmom. Avšak v správnom dizajne tomu nemusí byť vôbec tak. Naopak, nábytok z masívu sa ľahko vstáva centrom interiéru práve vďaka svojej robustnosti, ktorá môže byť odľahčená použitím skla alebo kovu ako komponentov jednotlivých kúskov. Obzvlášť zaujímavo a moderne pôsobia kombinácie svetlého dreva s metalickými prvkami. Alebo naopak tmavé drevo so sklom v podobe dvierok či vitríny. Táto kombinácia pôsobí na pozorovateľa útulne a nieje ani potrebné veľké plynové ohrievače aby ste sa cítili teplo a príjemne v prítomnosti takto masívneho nábytku z dreva.

Luxusný materiál

Masívny nábytok pozostáva z dreva, ktoré však poľahky môže plniť úlohu luxusného doplnku v domácnosti. V dnešnej dobe sú totiž na výber aj exotické druhy drevín s netradičnou štruktúrou pútajúcou pozornosť. Ide predovšetkým o masívny nábytok z palisandru, manga, teaku, ebenu či iných drevín ktoré sú často vyhľadávané pre svoju vysokú odolnosť. Aj preto sú takéto kúsky vhodné tiež do detských izieb či iných miestností, kde nábytok bude namáhaný. Farebný odtieň dreva možno upraviť lakom či moridlom tak, aby zapadal do interiéru a vytváral harmonický celok.

Menej je viac

Dojem luxusu často vytvárajú miestnosti, v ktorých je dostatok priestoru a svetla. Preto v luxusne zariadenom príbytku nie je potrebné mať veľa kusov nábytku. Efekt prepychu vyvolajú už strategicky umiestnené centrálne kúsky, ktoré sú vhodne skombinované s doplnkami. Ide predovšetkým o zelené rastliny, netradičné svietidlá alebo tapety.

Zvýraznite luxus farbami

Dojem luxusu podtrhneme aj vhodnými farebnými kombináciami. Biela a čierna sa vo všeobecnosti spájajú s modernými interiérmi. Vy ich môžete ozvláštniť sviežou zelenou či kovovými odtieňmi najrôznejších farieb, čím dáte efektnú bodku svojmu interiéru.

Pridaj komentár