Čo všetko obsahuje avokádo a jeho semená?

Toto ovocie, ktoré pochádza z južnej Ameriky, obsahuje veľké množstvá výživných látok, ako napr. vlákninu, draslík, meď a vitamín B6 a E. Má tiež vyšší obsah tuku, (preto aj kalórií), ale väčšina tukov sú pre srdce zdravé nenasýtené tuky. Semená môžu mať formu uhorkovitú alebo jablkovitú. Ich farba môže byť svetlozelená až tmavozelená s odtieňmi čiernej. Uprostred zelenožltej dužiny sa nachádzajú semená.

Semeno avokáda obsahuje omnoho viac živín ako samotné ovocie. Má viac aminokyselín a obsahuje väčšie množstvo vlákniny. Je pre naše telo naozaj veľmi prospešné.
Avokádo je dobre známe pre jeho zdravotné účinky, pretože je plné vitamínov a antioxidantov, ktoré robia zázraky s našou kožou, krvou, tkanivami a orgánmi. V semen sa nachádza 70 percent antioxidantov z avokáda, vrátane rešpektovaných polyfenolov, ktoré sa spájajú so zeleným čajom.

To však nie je všetko! Avokádové semená majú viac rozpustnej vlákniny než dokonca najväčší dodávateľ vlákniny. Obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú regulovať črevnú funkciu a dokonca sa ukázalo, že zastavuje rast nádorov. Olej v semienku obsahuje množstvo kolagénu, ktorý je potrebný pre našu kože, aby bola stále mladá a bez vrások. Priaznivo ovplyvňuje aj vlasy, ktoré vyživuje a chráni.

avokado zdravie

Benefity pre zdravie:

  1. Toto semeno je veľmi užitočné a prospešné pri liečení artritídy, pretože má protizápalové vlastnosti
  2. Protizápalové vlastnosti sú tiež užitočné pri znižovaní zápalu gastrointestinálneho traktu.
  3. Avokádové semeno je veľmi užitočné pri liečbe hnačky a je často používané k liečbe infekcií a pri žalúdočných problémoch.
  4. Nedávne štúdie zistili, že avokádové semeno môže pôsobiť pre pleť omladzujúco. Obsahuje totiž kolagén.
  5. Toto semeno povzbudí Vaše telo a poskytuje dostatok energie pre Vaše každodenné úlohy
  6. Avokádo semeno môže zabrániť rakovine, pretože obsahuje flavonoly.
  7. Poznámka: Toto semeno môžete pridať do svojich obľúbených šalátov, smoothies, kokteilov alebo si môžete z neho pripraviť lahodný čaj.
  8. Pred tým ako začnete konzumovať avokádo alebo jeho semená, mali by ste vedieť, že niektorí ľudia sú naň alergickí.

Sú dve základné formy alergie:

  1. Ľudia, u ktorých sa krátko po zjedení avokáda prejavia základné alergické symptómy v ústach a v hrdle.
  2. Alergia, ktorá súvisí s alergiou na latex. Medzi najčastejšie príznaky tejto alergickej reakcie patrí: generalizovaná žihľavka, bolesti brucha a zvracanie. Mali by ste tiež vedieť, že táto alergická reakcia môže byť niekedy život ohrozujúca.

Pridaj komentár