Čo ničí vaše vlasy

Naše vlasy si toho musia veľa vytrpieť. Nešetrné zaobchádzanie, nevhodná kozmetika, slnečné lúče, mráz, prach a nečistoty, ktoré sú vo vzduchu,… to všetko vlasy ničí. Niektorým poškodeniam môžeme zabrániť a udržať si tak vlasy zdravé, lesklé a husté.

Čo najviac škodí vlasom

Pôsobenie tepla

Fény, kulmy, žehličky na vlasy

Použiť horúci vzduch z fénu na mokré vlasy spôsobí ich „uvarenie“, čo rozhodne vlasom neprospieva. Kulma a žehlička sa síce používajú na suché vlasy, ale vďaka pôsobeniu tepla zbavujú vlasy prirodzenej vlhkosti. Tie takto strácajú prirodzený lesk, stávajú sa krehkejšími, tenšími a lámu sa.

Umývanie vlasov

Mokré vlasy sú jemnejšie než suché. Mali by ste sa k nim správať šetrne. Žmýkanie, sušenie uterákom a pod. im vôbec neprospieva. Nechajte ich voľne vyschnúť. Rozčesávajte ich až keď sú suché inak o značnú časť z nich prídete.

Vlasová kozmetika

Nepodliehajte nátlaku reklamy. Naozaj nepotrebujete mať v kúpeľni desiatky prípravkov na vlasy. Väčšina šampónov obsahuje veľa syntetických prísad, ktoré vlasom a aj vlasovým korienkom škodia. Vaše vlasy sú prirodzene lesklé, stačí ak im dáte šancu zažiariť a nebudete ich zbytočne zaťažovať. Napríklad silikón, ktorý sa často nachádza vo vlasovej kozmetike vaše vlasy obalí do nepriepustnej fólie dá im lesk na pár hodín, ale zabráni im dýchať a prijímať ďalšie živiny. Vďaka tomu vlasy budú len a len chradnúť. Zbaviť sa silikónu z vlasov chce návštevu kaderníka. Sami to doma len tak nezvládnete. Najlepšie urobíte ak si vyberiete kvalitný šampón zložený z čisto prírodných zložiek. Ten dodá vlasom a korienkom všetko čo potrebujú a vy sa môžete tešiť z bohatej a hustej hrivy.

Účesy

Vyčesané stiahnuté drdoly, stiahnuté účesy a aj obyčajný vrkoč majú zlý vplyv na vlasové korienky. Tie sú stále namáhané a tento tlak nevydržia dlho. Pokiaľ nechcete zbytočne o svoje vlasy prísť natrvalo zvoľte si pohodlný voľný účes, ktorý budete nosiť najčastejšie.

Farbenie

Farbu na vlasy používa mnoho žien, asi každá. Dodajú vlasom lesk, oživia ich a je to aj zmena, po ktorej často túžia. To že ide o samé chemikálie netreba ani hovoriť. Vlasy sa pri farbení obalia farbou, ktorá prenikne aj do ich vnútra. Navonok lesklé vlasy sú hrubé a zničené. Ak sa chystáte zmeniť farbu vlasov na svetlejší odtieň je to pre ne dvojnásobná záťaž. Vlasy sa najprv musia odfarbiť a následne zafarbiť vybratým odtieňom. Pri odfarbovaní sa vlas stenčí a poškodí a pri farbený zaťaží farbou. Je to najlepší spôsob ako sa dopracovať k polámaným, suchým a krehkým vlasom.

Predlžovanie vlasov

Najnovší módny hit, vďaka ktorému docielite radikálnu zmenu účesu za pár hodín. Čakať kým vlasy dorastú môže trvať mesiace aj roky. Ich predĺžením tento čas podstatne skrátite. Lákavá predstava, ktorá má mnohé úskalia. Vaše vlastné vlasy sú pod ťarchou napájaných vlasov veľmi zaťažené. Trpia nie len vlasy, ale aj vlasové korienky, ktoré túto váhu nemusia vydržať a jednoducho vypadnú. Bez korienkov nie je žiadny vlas. Ak ste sa predsa len rozhodli pre takúto zmenu účesu mali by ste si poradiť s odborníkmi a na výbere napájaných vlasov si dať záležať. Existuje niekoľko druhov vlasov, ktoré sa používajú a vybrať si tie správne môže byť problém, ktorý môžete neskôr oľutovať. Jedným z riešení je aj clip in vlasy. Kvôli tomuto spôsobu predlžovania vlasov nemusíte navštevovať kadernícke salóny ani míňať značné sumy peňazí. Viac sa o tom dozviete na https://www.oxyextensions.sk/clip-in-vlasy. Nájdete tu rady, tipy a návod na použitie. Odborníci sú vám pripravený kedykoľvek poradiť a pomôcť s výberom. Stačí sa len rozhodnúť a môžete sa tešiť z nádherných, lesklých a hustých vlasov kedykoľvek. Vaše vlasové korienky nijako nezaťažia a nepoškodia ani vaše vlasy. Dodajú im nie len dĺžku, ale aj hustotu.

Pridaj komentár