Ako zmeniť starostlivosť o pokožku v lete

Krásna, lesklá a hladká pokožka, bronzový odtieň, pevná žiarivosť – letný sen väčšiny dám. Ale sny sa od reality líšia.

Leto, to je aj nadmerné potenie, vysúšanie kože a rýchlejšie starnutie pokožky pod vplyvom väčšej inzenzity žiarenia (v lete je naša severná pologuľa bližšie k slnku). V skratke – zimna a letná starostlivosť o pokožku sa veľmi líšia. Čo robiť v lete inak, ak si chcete zachovať svoju sviežosť?

  1. Ochrana pred slnkom. Áno, odporúča sa aj v zime. Ale v lete je množstvo UV žiarenia jednoducho vyššie. To znamená poznať svoj ideálny ochranný faktor, často sa natierať a hlavne zbytočne sa nevystavovať lúčom, keď netreba.

  2. Opaľovanie a spálenie sú dve veci. Ak ste v prvý slnečný deň vonku a spálite sa dočervena, práve ste urobili niečo, čo ste nemali. Spáleniu je treba sa vyhnúť každý rok, je to veľmi nezdravé. A ak sa vám koža šúpe, je to indikácia problému.

  3. Všímajte si malé zmeny. V zime nosíte iné oblečenie a ste oveľa viac zahalené. V zime používate viac hydratačných prípravkov, pretože studený zimný vzduch vysúša pokožku viac ako letná vlhkosť. O zvlhčovaní pokožky v lete uvažujú len tí, čo majú nadpriemerne vysušenú pokožku.

  4. Na leto sa chystajte už v zime. Pozor, neznamená to preháňať starostlivosť. Znamená to, že rozmýšľať musia hlavne ľudia s rôznymi kožnými ochoreniami, poruchami, znamienkami, ekzémami a podobne.

  5. Vitamín C a antioxidanty. Pre zdravú pokožku sú tieto oku neviditeľné zložky potravy skvelé. A práve v lete ich máme k dispozícii prirodzene viac. Okrem dobrého vplyvu na kožu znižujú napríklad aj účinky znečistenia alebo pracovného stresu. Je veľa potravín, ktoré pomáhajú pokožke, a v lete si ich môžeme trhať rovno zo stromov.

  6. Extra ochrana. Pre znamienka, nepravidelnú pigmentáciu a zvláštnosti na vašej pokožke. V zime ste väčšinou naobliekaní, ale v lete sa zíde pár prípravkov navyše.

  7. Viac vody, menej mejkapu. Dobrý spánok, časté umývanie, menej maľovania – to sú dobré rady na leto.

  8. Pozor na hmyz. Veľké problémy vám môže spôsobiť v lete veľmi aktívny hmyz. Kliešte a komáre šíria boreliózu, ale väčšie množstvo bodnutí aj samo o sebe môže dopadnúť zle. Preto sa pred hmyzom chráňte – sprejmi, krémami alebo aj “mechanicky”.

  9. Nebojte sa navštíviť dermatologičku. Aj drobná červená škvrnka môže niečo znamenať. Ak sa nejaký fliačik po čase zväčšuje, alebo sa vám zdá niečo podozrivé, je čas požiadať o radu odborníkov.

Pridaj komentár