chladnička

Ako si vybrať chladničku?

Chladničku zaraďujeme medzi veľké domáce spotrebiče a patrí ku štandardnej výbave každej kuchyne. S vývojom technológií prišla aj modernizácia chladničiek, ktorým pribudlo množstvo funkcií okrem tej základnej – ochrana a uskladňovanie našich potravín. Výber tej správnej chladničky je dôležité zvážiť práve pre to, že je našim každodenným pomocníkom a jej kvalita sa odzrkadlí aj na jej životnosti.

Kvalita a úspora energie

Chladnička je domáci spotrebič, ktorý musí byť zapnutý celý deň, aby nám správne chránil uložené potraviny. Z toho dôvodu sa pri jej výbere automaticky pozeráme na energetickú triedu. Úsporná trieda A sa ďalej delí do A+ a A++ podľa ušetrenej energie. V obchode sa pozeráme aj na výrobcu – tu sa kvalitov produktov a spokojnosťou zákazníkov môžu pýšiť Samsung, Bosch, LG a Electrolux. Chladničky od týchto výrobcov za výhodné ceny ponúka napríklad internetový obchod hej.sk. Navyše môžete pri nákupe využiť niektorý zo zľavových kódov pre ešte lepšiu cenu.

Ochrana potravín

Moderné technológie v domácich spotrebičoch sa okrem materiálov, ktoré majú chrániť životné prostredie, spájajú aj s ochranou našich zdravých potravín. Odporúča sa, aby chladnička obsahovala nejaký antibakteriálny filter, ktorý by zabezpečoval hygienické a zdravé skladovanie jedla. Môže mať napríklad aj hygienický povrch, pri výrobe ktorého sa využíva striebro. Ak už sme sa rozhodli pre kúpu konkrétnej chladničky, pre udržanie jej dlhej životnosti a kvality jedla odporúčame jednoduché typy ako sa o chladničku starať.

Veľkosť chladničky

Tento parameter sa môže zdať veľmi intuitívny, pri nákupe však uvažujme aj na pár rokov dopredu. Veľkosť závisí od počtu osôb v domácnosti, ktorý sa môže časom meniť. Priemerný odhad objemu chladničky na jednu osobu je cca 60 – 80 litrov. Okrem samotnej chladiacej časti je dôležitá aj mraziaca časť, ktorá spravidla býva súčasťou chladničky.

Mraznička môže byť svojím objemom väčšia alebo menšia ako chladiaca časť, čo záleží už od konkrétneho typu chladničky. Chladničky bez časti na mrazenie nazývame tiež monoklimatické chladničky – tie nájdeme skôr v obchodoch a reštauráciách, nie v kuchyne.

Pridaj komentár