pozicie monitoring

Ako na monitorovanie pozícii

Každý majiteľ internetovej stránky je zvedavý ako sa darí jeho stránke. Ak nechcete za návštevnosť platiť (PPC) hlavným zdrojom návštevnosti na internete sú vyhľadávače ako Google, Bing, Yahoo alebo aj napríklad český Seznam. Na to aby ste návštevnosť z týchto vyhľadávačov naozaj mali je potrebná jedna základná vec: dobrá pozícia kľúčových slov. Ako však zistíme aké pozície majú moje kľúčové slová?

Čo sú kľúčové slová?

Pozrime sa na modelovú situáciu. Ak napríklad predávate knihy, vaše kľúčové slovo môže byť: „predaj kníh“ alebo „lacné knihy“. Vo vašom záujme je, keď niekto napíše „predaj kníh“ aby na popredných miestach v Google bola práve vaša stránka, to vám určite zabezpečí vysokú návštevnosť. Tomu ako dosiahnuť lepšie pozície sa teraz venovať nebudeme, na to je dobré SEO. Dnes si napíšeme ako vlastne zistiť kde sú vlastne vaše pozície a aký je trend kľúčových slov. Tieto informácie sú elementárne pre každého kto to myslí s podnikaním na internete vážne.

Nástroje na monitorovanie kľúčových slov

Na internete je veľké množstvo nástrojov ktoré vám vedia zistiť presnú pozíciu v daný deň. Jeden z najpopulárnejších je SE Ranking. Tento profesionálny nástroj získal hŕbu ocenení a v online komunite sa pokladá ako jeden z najlepších na svete. Tomuto záveru predchádzali viaceré štúdie a porovnania. My sme sa rozhodli, keďže sním máme tiež skúsenosti, že vám predstavíme práve tento nástroj. Neberte to ako reklamu, je to však odporúčanie, keďže sním máme dobré skúsenosti.

Ako funguje SE Ranking?

SE Ranking je nástroj ktorý sa špecializuje na monitorovanie pozícii pre rôzne vyhľadávače a pre rôzne regióny (samozrejme je tam aj Slovensko a Česko). Ako môžete vidieť dole na obrázku tento nástroj vám jednoducho zobrazí aktuálne pozície pre jednotlivé dni (stĺpce) pre vami zadefinované kľúčové slová.

Podľa balíka, ktorý si pri registrácii stanovíte máte na výber monitorovanie každý deň, raz za 3 dní alebo raz týždenne. Od vás záleží ako aktuálne pozície chcete vidieť. Podľa balíka máte na výber aj počet kľúčových slov, monitorovať môžete od 250 až po 20 000 kľúčových slov. To by malo úplne bohato stačiť aj firme s viacerými stránkami.

Ceny SE Rankingu

Samozrejme podľa toho ako často chcete mať monitorovanie pozícii zapnuté a aké množstvo potrebujete sledovať podľa toho sa odvíja cena ktorá sa platí mesačne. Dobré je ešte podotknúť, že cenu viete znížiť napríklad platbou dopredu na 3 / 6 / 9 alebo 12 mesiacov. Samozrejme je tu aj možnosť platiť mesačne. Ak napríklad stanovíte interval platby na 12 mesiacov a monitorovanie raz za týždeň, SE ranking môžete mať už od 12 eur mesačne. Otázne je však či to vášmu biznisu vyhovuje, preto je dobré, že si každý môže nastaviť presne také podmienky aké mu najviac vyhovujú.

Ak porovnáme ceny SE rankingu s inými takto kvalitnými nástrojmi, úplne pokojne môžeme povedať, že sa jedná o cenovo výhodnú ponuku.

Dodatočné funkcie v hodnote stoviek eur

Určite je potrebné spomenúť aj sekundárne nástroje pre online marketing a SEO. SE Ranking vám k balíku poskytne prístup na veľmi kvalitný keyword planner – nástroj, ktorý vám pomôže stanoviť správne kľúčové slová pre váš biznis ako aj backlink analyzer, ten vám zase povie aké spätné odkazy smerujú na zadanú internetovú stránku. K dispozícii máte aj analyzátor konkurencie, ten vám pomôže pozrieť sa „pod sukňu“ konkurenčnej stránke / firme. Zistíte aké majú pozície, ktoré kľúčové slová im vodia návštevy alebo ktoré časti ich webu sú silnou časťou alebo slabinou. Nástrojov je tam omnoho viac a majiteľ firmy / eshopu, obchodník alebo manažér s nimi bude mať silný nastroj pre online marketing.

Celkové hodnotenie: 9 / 10

SE ranking je kvalitný nástroj, ktorý bol vyvinutý v Európe a ktorý vďaka svojej cene prebíja konkurenciu. Vďaka dodatočným funkciám nezískate iba kvalitný nástroj na monitorovanie pozícii ale aj nástroj na monitorovanie konkurencie. Za tých pár eur mesačne máte naozaj silnú barlu ktorá vám pomôže sa zorientovať a stanoviť stratégiu.

Odkaz na SE Ranking: Navštíviť stránku

Pridaj komentár