Aké sú výhody a nevýhody kožených sedacích súprav?

Uvažujete o kúpe koženej sedačky, ale chcete najprv zvážiť klady a zápory? Dobrý postup. Zistite, v čom kožené pohovky vynikajú, a naopak v čom to s nimi bude horšie. Poďme to spoločne zhodnotiť.

Každý materiál sedacích súprav má svoje pre a proti. Najčastejšie nájdete pohovky v koženom, eko koženom, teda koženkovom, a čalúnenom prevedení. Dnes sa bližšie pozrieme na kožené sedacie súpravy, ich výhody, nevýhody a charakteristiku.

Výhody kožených sedačiek

Kožené sedacie súpravy vydržia veľmi dlho, často až 4x dlhšie ako pohovka z umelej kože.

Jednoduchšia údržba

Kožené gauče nie sú náročné na údržbu. Čalúnené textilné pohovky sa musia pravidelné vysávať a škvrny z nich vydrhnete len ťažko.

S koženou sedacou súpravou ušetrite svoj čas a námahu. Ak niečo vylejete, pohovku stačí utrieť navlhčenou handrou. Pri svetlejších farbách pohoviek z kože, ako sú biela alebo krémová, sa radšej vyhnite sedeniu v tmavých džínsoch a podobne, aby sa nezafarbili. Tento problém jednoducho vyriešite použitím mäkkej deky.

Raz za čas používajte krém na kožu, aby ste ju čo najviac chránili.

Koža je kvalitný materiál

Koža je prirodzene hrubý, odolný materiál. Akékoľvek škrabance od vašich domácich miláčikov jednoducho zakryjete ošetrujúcim prípravkom na kožu.

kožena sedačka

Ak vaše zvieratko plzne, jeho chlpy ľahko z gauča oprášite, pretože sa na kožu nelepia.

Voňavejšia a čistejšia

Ďalšou výhodou koženého materiálu je, že neabsorbuje pachy. Vaša sedačka teda nebude zapáchať od domácich zvieratiek ani od cigariet.

Nevýhody kožených sedačiek

domov sedačka

Ceny koženej sedačky

Odstrašujúci bod pre mnohých ľudí je cena. Na začiatku vám môže pripadať vysoká, ale kožená sedacia súprava vydrží dlhšie. Tým sa počiatočné náklady na nákup časom dorovnajú.

Jemné zaobchádzanie

Ak máte doma zviera, budete ho musieť odnaučiť od hier na koženej sedačke.

Niekto to jednoducho nemá rád

Občas sa pri sedení na koženej pohovke v zime môžete cítiť chladno. V lete sa na koži zasa trocha spotíte. Doma je však vaša teplota počas roka konzistentná, a preto by toto nemusel byť problém.

Dajte si pozor na originál

Originálna koža nie je rovnaká,preto potrebujete presne vedieť, čo hľadáte. Prvotriedna koža je oveľa odolnejšia, no ak natrafíte na nepravú kožu, mohli by ste byť sklamaný.

Pridaj komentár