poriadok v skrini

7 osvedčených rád, ako na poriadok v skrini s oblečením

S oblečením je to stále dookola, veď čo také kúsky oblečenia, ktoré starnú s nami? Šatníkové stálice ako puzdrové šaty, sukňa tvaru A, biela košeľa, dobre padnúce džínsy, alebo vynosená bunda s kapucňou. Aj toto sú veci, ktoré majú nadčasový charakter a ťažko sa s nimi lúči, pretože moderné sú stále a zrejme ešte dlho budú. Ak sa o nich dokážeme dobre postarať, nestrácajú na kráse ani po rokoch nosenia. Máme pre vás niekoľko užitočných postrehov do vašej domácnosti, ako na poriadok v skrini s oblečením.

Začnite s organizáciou

Najmä ženy stoja pred skriňou s obľúbenou frázou: „Nemám si čo obliecť“ a pred nimi je kopa nevyužiteľného oblečenia. Po organizácii oblečenia v šatníku sa každý šatník znovu vyjasní tak, ako možnosti nosenia vecí, ktoré sa zrazu dajú so všetkým kombinovať. Nič nevyjde nazmar, práve naopak. Zašlé kúsky, ktoré nájdeme kdesi vzadu v skrini nás opäť budú robiť krajšími a vyčarujú nám nie jeden úsmev na tvári. Nemusíte hneď kupovať nové oblečenie, myslite ekonomicky, robia to tak aj známe herečky:

Snažím sa myslieť ekonomicky, pretože aj moja kariéra môže jedného dňa skončiť.“ – Halle Berry

Rovnako skromne si vedú aj ďalšie bohaté známe osobnosti, ako o nich píšu v článku na magazíne pre ženy. Zaujímavé je aj vyjadrenie, ktoré dala Lady Gaga, ktoré si môžete taktiež prečítať v spomínanom článku.

Dajte im druhú šancu

Našli ste pri upratovaní kúsky, ktoré ste už na sebe roky nemali, no chceli by ste to zmeniť? Možno je to pre fľak od jedla alebo od vína, či pre malú dierku na oblečení. Vyhrňte si rukávy a pustite sa do toho – dajte svojim obľúbeným kúskom druhú šancu. Možno ste už za tie roky, čo šaty s fľakom ležali v skrini, natrafili na skutočne účinný čistiaci prostriedok. Skúste ho na tento obľúbený kus oblečenia, ktorý roky ležal niekde na spodnej polici. Ak sa jedná o malú dierku na károvanej košeli, na tú by sa mohla hodiť štýlová nášivka alebo kus inej látky prišitý „ako schválne“ nie práve najnenapádnejšie. To môže vo výsledku celý kúsok oživiť a ešte viac zatraktívniť. Venovať veciam, ktoré sme nosili dlhú dobu určitý čas, aby získali pôvodný tvar a boli plne funkčné, rozhodne nie je na škodu.

staré oblečenie

Investujte do odkladacích priestorov

Ak máte málo miesta v skrini, vymeňte ju za väčšiu. Objednať si ju viete aj online a u vás doma môže byť už zajtra. Získate tak viac miesta pre cenné kúsky z vášho šatníka, ktoré tým pádom nebudete musieť vyhodiť. Taká nová skriňa je v konečnom dôsledku lacnejší a pre mnoho z nás aj menej bolestivý krok, ako vyhádzať množstvo oblečenia, ktoré sme si za tie roky tak obľúbili. Ak máte nevyužitú miestnosť, môže postači aj tá. Stačia vám regále alebo šatníkové konštrukcie pre zavesenie vašich módnych kúskov.

Nepotrebné vyhoďťe

Zistíme, že máme tri páry lodičiek, z ktorých nosíme iba jeden pár, pretože zvyšné dva odierajú pätu. Náhle precitnutie, že nemáme sandále ku sukni, čo síce zabolí, ale budeme mať prehľad, že netreba zháňať lodičky, ale niečo oveľa pohodlnejšie. Nebojte sa vyhodiť to, čo už neslúži tak, ako má. Načo mať odložené topánky, ktoré vás tlačia a tak si ich nechcete zobrať ani len na rýchly nákup do obchodu? Ak je vám ich ľúto vyhodiť, skúste sa zamyslieť na tým, či by sa nenašiel niekto, komu by ste ich darovali a spravili s nimi radosť. Samozrejme, darovať len niekomu, koho nebudú rovnako tlačiť pri každom obutí.

nepotrebné vyhodte

Oblečenie na každú príležitosť

Zhromažďujme obľúbené a užitočné kúsky oblečenia. Mať v skrini pohodlné neformálne oblečenie a kvalitné formálne oblečenie na každú príležitosť je vizitkou, že náš život vyzerá organizovane a vyznáme sa v ňom rovnako dobre ako v našom šatníku. Ak už máte oblečenie na každú príležitosť, je to len a len dobre. Ak vás kamarátka zavolá na túru do hôr alebo víkend pri vode, budete mať všetko, čo potrebujete. Iste to oceníte a ak to za každým v skrini musíte len prekladať, tak oblečenie, ktoré nosíte len zbežne odložte niekam dozadu skrine alebo na úplne spodné alebo vrchné police. Takto vám nebudú za každým prekážať, nebudú ani na očiach a keď ich budete potrebovať, rýchlo ich nájdete.

Všetko má svoje miesto

Iste, upratovať budeme musieť častejšie a poriadne, avšak keď si vytvoríme svoj vlastný jednoduchý systém, ktorý nebude zaťažovať drahocenný voľný čas ako kedysi, bude to vo výsledku tá najlepšia varianta. Každá vec, aj oblečenie, mám mať svoje miesto v domácnosti. Dôležité je na to nezabúdať a každú vec vždy vrátiť na určiné miesto. Všetko dáva zmysel a to aj uprataná skriňa s oblečením, ktoré nosíme. Podobne ako vyložené knihy na poličke, denne nepotrebné oblečenie na občasné nosenie v poslednej zásuvke. Po generálnej skúške, či poriadok naozaj funguje, budeme mať viac času na priateľov, rodinu, knihy, domácich maznáčikov, záujmy a čokoľvek, čo v našom živote považujeme za dôležité.

Ak nové, tak čo najlacnejšie

Ak ste už rezignovali a nechce sa vám upratovať, triediť a organizovať kúsky vo vašom šatníku, zjednodušte si to. Vyberte len kúsky, ktoré si rozhodne chcete nechať. Zvyšok môžete obratom ruky napríklad darovať na charitu a razom máte množstvo voľného miesta pre nové kúsky. Ak už nové, tak čo najlacnejšie! Pri kúpe cez internet sa nakupovanie vyplatí častokrát viac, ako v kamenných obchodoch. Nezabúdajte na kupóny na zľavy z KuponyZdarma.sk, ktoré vám ušetria aj desiatky eur pri každom nákupe. Napríklad bonprix zľavový kód môže poskytnúť zľavu 10% na celý nákup alebo doručenie zadarmo. Všetky zľavy sú ihneď platné a dispozícii, na stránke nie sú ani len registrácie. Shválne pozrite nové zľavové kupóny na KuponyZdarma.sk a určite nájdete zľavy aj pre vaše obľúbené obchody.

zľavové kupóny

Všetky rady smerujú k tomu, aby sme vdýchli naším skriňiam na oblečenie poriadok a tak sa do nich na prvý pohľad zamilovali. S poriadkom v šatníku sa veľmi rýchlo môže stať, že sa budete radi pozerať do skrine a prehrabávať so vo veciach. Všetko budete mať poruke a prehľadné. Ráno sa vyhnete kolízii, čo si obliecť, pretože budete hneď v obraze, čo s čím kombinovať. Aj rána tak budú každým dňom príjemnejšie. Rozhodne nemusíte nič vyhadzovať. Staré a obnosené tričká nájdu využitie napríklad v domácnosti ako handry na umývanie okien, prachovky alebo handričky na najrôznejšiu nečistotu. Starým džínsom možno prinavrátiť ich lesk a zašlú slávu odstrihnutím a vzniknú využiteľné šortky na voľný čas.

Pridaj komentár