miceralna voda

5 spôsobov ako používať micelárnu vodu

Poznáte malý zázrak z Francúzska menom micelárna voda? Ak sa o svoju pleť chcete starať poctivo a nechcete zanedbať jediný detail, mali by ste po nej siahnuť. Ide o skvelý a pritom veľmi jednoduchý prípravok, ktorý využijete ráno, počas dňa a dokonca aj večer.

1) Micelárna voda nakoniec

Začneme trochu netradične, akoby od konca. Prvou radou, ktorú od nás v súvislosti s micelárnou vodou dostanete, je používať tento prípravok po odstránení make-upu. Ak používate metódu dvojitého čistenia, zaraďte micelárnu vodu na pomyselný druhý stupienok, namiesto prostriedku, ktorý ste doteraz používali. Micelárnu vodu totiž netreba oplachovať; pôsobí ako skvelý prostriedok na osvieženie a hydratáciu pleti.

voda na plet

2) Osvieženie a umytie tváre kedykoľvek počas dňa

Tvár netreba umývať príliš často kvôli tomu, aby si zachovala prirodzené lipidové vrstvy. No niektorí ľudia toto nevedia a tvár si umývajú aj uprostred dňa. Ak patríte do tejto skupiny a cítite potrebu umyť si tvár z akéhokoľvek dôvodu aj niekoľkokrát počas dňa, zvážte použitie micelárnej vody. Nejde len o pohodlné riešenie, micelárne vody sú oveľa jemnejšie ako bežné čistiace prostriedky a vôbec nenarušujú prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky. Navyše v nej zanechávajú prospešné množstvá lipidov, čo sa o penivých dráždivých prípravkoch povedať nedá.

3) Keď prístup k čistej vode nie je možný

Formula micelárnej vody je v zásade veľmi jednoduchá, založená na mäkkej vode, v ktorej sú rozpustené drobné micely, akési olejnaté čiastočky. A práve v tejto zdanlivej jednoduchosti tkvie veľké čaro micelárnych vôd. Keďže ide o prostriedok na báze vody, je ideálne používať vždy, keď práve nie je dostupná tečúca čistá voda, no vy si potrebujete umyť a osviežiť svoju tvár. Premýšľajte o micelárnej vode v súvislosti s dlhými výletmi či kempovaním.

4) Super alternatíva voči čistiacim utierkam

Pri skúmaní vyššie popísaných bodov 2 a 3 vám možno napadlo, že micelárne roztoky na báze vody by poľahky mohli nahradiť čistiace utierky. Skutočne to tak môže byť a opäť vďaka pomerne jednoduchej formule týchto prípravkov. Micelárna voda je jemnejšia, pretože obsahuje oveľa menej prísad, pričom nejde o žiadne dráždivé látky. V mnohých prípadoch je použitie micelárnej vody v porovnaní s čistiacimi utierkami aj finančne výhodnejšie.

5) Začnite ráno s micelárnou vodou

A nakoniec rada pre všetkých, ktorí chcú rannú hygienu a umývania tváre riešiť nie drsnou, ale pokiaľ možno čo najjemnejšou cestou. Nič jemnejšie ako micelárnu vodu asi nenájdete. Jej použitie je pohodlné a pravdepodobne vám ušetrí aj hŕbu času, najmä v prípade keď sa ponáhľate. Skvelá hydratácia a osvieženie, to je presne to, čo ráno vaša pleť potrebuje!

Pridaj komentár