5 Inšpirácií pre moderné kúpeľne

Pri zariaďovaní kúpeľne si treba uvedomiť, že tento priestor ostane nemenený desaťročia a preto ho treba zariadiť nadčasovo. V článku uvidíte prvky, ktoré by v takejto kúpeľni nemali chýbať a môžete sa nimi inšpirovať.

Hladké povrchy a zrezané atypické tvary

Umývadlo v tvare misky, vaničky alebo hranatý kus odseknutého mramoru. Toto všetko sú typy na zmodernizovanie kúpeľne. Hladké povrchy, totiž, vždy budú trendy, pretože sa dobre kombinujú s ostatnými prvkami v kúpeľni.

hladke tvary

Vaňa

To, že vaňa bola skôr než sprchový kút neznamená, že je to staromódne. Práve naopak, dnešné vane už zďaleka nie sú to, čo bývali. Sú stopercentne vylepšené a super moderné. Ako vieme, všetko čo bolo staré sa znova vracia a takisto sa vracajú aj akrylové vane. Pôsobia útulne a veľmi moderne. No dnes už nájdete veľa rôznych typov a tvarov, stačí si len vybrať ten správny.

vane

Šedá, biela, čierna

To sú farby, ktoré v modernej kúpeľni nesmú chýbať. Doba kedy sa v kúpeľniach vyskytovala oranžová so žltou alebo červená s modrou sú preč. Teraz je v móde ladiť harmonické a neutrálne farby. Najlepšie s jedným alebo dvoma menšími výraznejšie farebnými prvkami.

tmave kupelne

Kvety

Kvety sú naozaj krásnym doplnkom a oživením do kúpeľne. Samozrejme, umelé. Pohľadajte tú správnu farbu, ktorá dokonale sadne aj k zvyšným farbám vašej kúpeľne a hneď aj Vaša kúpeľňa zažiari.

kvetyvkupelni

Svetlá

Dobré osvetlenie znamená dobrá atmosféra. Osvetlenie do kúpeľne by ste mali vyberať naozaj precízne. Nielen tvar osvetlenia, ale aj farbu. Najlepšie je kombinovať žlté svetlo s bielym. Biele sa častejšie dáva bližšie ku zrkadlám a to žlté zase v okolí vane alebo toalety. Farebné svetlá treba voliť opatrnejšie.

svetla v kupelni

Zdroj: Eprofi.sk, Wikipedia, MôjDom

Pridaj komentár