4 zdravotné dôvody, prečo vám mešká..

Okrem tehotenstva existuje aj mnoho iných faktorov, ktoré môžu spôsobiť meškanie alebo oddialenie menštruácie. Poznáte ich?

1. Syndróm polycystických ovárií

Toto ochorenie spôsobuje nerovnováha reprodukčných hormónov a trpí ním 5 – 10 % žien. Charakteristickým znakom ochorenia sú nepravidelné cykly, nadmerný rast chlpov na miestach, kde by ste ich radšej nevideli, viacnásobné cysty na vaječníkoch viditeľné na ultrazvuku a neplodnosť.

2. Porucha funkcie štítnej žľazy
Štítna žľaza reguluje náš metabolizmus a spolupracuje s viacerými systémami. Nerovnováha hormónov štítnej žľazy môže viesť k nepravidelnému menštruačnému cyklu. Je dôležité, aby váš lekár bral do úvahy i túto možnosť a odporučil vám krvné testy, ktoré tieto problémy odhalia.

3. Niektoré lieky či málo vitamínov
Vedeli ste, že aj niektoré lieky môžu ovplyvniť menštruáciu? Dokonca aj aspirín a ibuprofén.
Na druhej strane môže ísť aj o málo vitamínov. Pri online nákupe môžete ušetriť vďaka kupónom či zľavovým kódom. Obľúbené sú stránky http://www.zlavovy-kod.sk/ alebo https://www.zlavuj.sk/, kde sú zľavové kódy a kupóny na zľavy do obľúbených obchodov ako aj do online lekárni. Vyhľadávané sú zľavové kódy DrMax či zľavy na Pilulka.sk, taktiež mnohé ďalšie. Všetky zľavy sú aktuálne a ihneď platné.

4. Zápalové ochorenie a myómy
Ako ďalšiu zdravotnú príčinu tu máme maternicové myómy. Niekedy spôsobujú tiež bolesť v panve, nutkanie na močenie, ale aj zápchu. Zápalové ochorenia panvy sú infekcie, ktoré ovplyvňujú vaječníky, maternicu, vajíčkovody. Tento problém treba čo najskôr riešiť.

Pridaj komentár